طراحی ایده‌های فضای مجازی متناسب با شأن قرآن باشد

گروه فضای مجازی: کارگردان انیمیشن «نبرد خلیج فارس» با تأکید بر طراحی ایده‌هایی در فضای مجازی متناسب با شأن و جایگاه کلام وحی ابراز کرد: اگر می‌خواهیم قرآن را در شبکه‌های اجتماعی روایت کنیم، باید ایده‌هایمان به روز و در شأن این کتاب مقدس باشد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی و خبر جشنواره شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم، فرهاد عظیما، کارگردان انیمیشن «راشل کوری» با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های قرآنی در فضای مجازی سبب آشناشدن بیشتر مردم با قرآن کریم و آشتی با این کتاب الهی می‌شود، افزود: با توجه به ظرفیت‌های عظیم شبکه‌های اجتماعی که همه‌گیر شده است، وجود چنین جشنواره‌هایی می‌تواند باعث اثرگذاری کلام وحی در بین مردم شود.
وی با اشاره به اینکه هر چیزی باید در جایگاه خودش نشان داده شود،‌ ادامه داد: کت و شلواری که می‌خواهد خریدار داشته باشد، باید پشت ویترینی زیبا قرار بگیرد تا جلب نظر کند اما اگر این کت و شلوار میلیونی هم باشد و در خیابان به فروش برسد، کسی به آن نظر نمی‌کند.
وی با تأکید بر طراحی ایده‌هایی در فضای مجازی متناسب با شأن و جایگاه کلام وحی ابراز کرد: اگر می‌خواهیم قرآن را در شبکه‌های اجتماعی روایت کنیم، باید ایده‌هایمان به روز و در شأن این کتاب مقدس باشد.
مردم با صوت قرآن بیگانه هستند
عظیما با اشاره به دوری مردم از قرآن، عنوان کرد: ادامه زندگی‌ ماهی بدون آب ممکن نیست چون به آن عادت کرده است، در جامعه امروز نیز افراد موسیقی‌های متفاوتی گوش می‌دهند که گویی بدون آهنگ مریض شده و زندگی برایشان تنگ می‌شود این در حالی است که همین مردم با صوت قرآن بیگانه هستند.
وی ابراز کرد: متأسفانه عد‌ه‌ای از مردم تنها در مراسم فوت بستگان‌شان به قرآن مراجعه می‌کنند در صورتی‌که قرآن فرح‌بخش و امیدوارکننده است و از درون، آدم را شاد می‌کند اما موسیقی، شادی مقطعی از بیرون است.
این مستندساز و کارگردان کشور با بیان اینکه باید جایگاه‌های دشمن را بشناسیم، اظهار کرد: جبهه‌های فرهنگی باطل به شدت از ما قوی‌تر عمل می‌کنند از همین رو ما باید پویا‌تر در این زمینه فعالیت کنیم.
وی با اشاره به اینکه دشمن را هر کجا که جدی نگرفتیم به‌خصوص در فضای فرهنگی، ضربه‌ عظیمی به ما وارد کرده است، افزود: نتیجه این کم‌کاری‌ها و گوش ندادن به حرف رهبری که تاکید به جنگ فرهنگی دارند، پیشروی تکفیری‌ها و داعشی‌هاست.
بهترین راه انتقال مفاهیم با عکس و فیلم است
عظیما در خصوص اینکه هر یک از بخش‌های جشنواره شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم اثرگذاری خودش را در بین مردم دارد، گفت: متأسفانه سطح مطالعات مردم پایین آمده و الان بهترین راه انتقال مفاهیم با عکس و فیلم است زیرا جذابیت بصری دارند.
کارگردان انیمیشن «نبرد خلیج فارس» در همین خصوص ادامه داد: البته ممکن است برخی با فرض اینکه فیلم حجم اینترنت بیشتری می‌گیرد، آن را دانلود نکنند و به عکس تمایل بیشتری نشان دهند.
وی با تأکید بر توجه به بعد جذابیت در بخش‌های جشنواره شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم یادآور شد: از بین بخش‌های مختلفی که برای این جشنواره درنظر گرفته شده، تأثیرگذاری فیلم بیشتر است زیرا همراهی موسیقی و کلام، بهتر می‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کرده و تأثیرگذار باشد.

682 بازدید

اشتراک گذاری
  •     دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

    • نام شما
    • ايميل شما
    • سایت/وبلاگ شما
درحال بار گذاری...