«پیام راشل کوری» چهار بار واکنش اسرائیل را برانگیخت

«پیام راشل کوری» چهار بار واکنش اسرائیل را برانگیخت

کارگردان انیمشن «پیام راشل کوری 2» گفت: این اثر کوتاه چهار بار واکنش شدید رژیم صهیونیستی را برانگیخت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، فرهاد عظیما عصر روز گذشته3 خرداد ماه در جشن حماسه مقاومت که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: انیمیشن «پیام راشل کوری 2» برای جشنواره‌ای آماده شد که آن جشنواره سبب شد که این کار از دیگر جشنواره‌ها منقطع شود و ما در ابتدا فکر نمی‌کردیم که برای یک پروژه سینمایی این کار را پخش کنیم.

وی خاطر نشان کرد: دستاوردهایی که این کار برای ما به ارمغان اورد مهمتر از خود کار بود این انیمیشن چهار بار واکنش شدید رژیم صهیونیستی را برانگیخت در کانال دولتی این رژیم درباره این انیمیشن تحلیل‌های زیادی برگزار شد صدها کامنت و نظر درباره این کار گذاشته شد اما با وجود این باز هم آقای زیباکلامی می‌گوید آیا این اسرائیل است که با ما سر جنگ دارد یا ما با اسرائیل.

عظیما با بیان اینکه این کار با 80 میلیون تومان بودجه ساخته شد، به واکنش‌های صهیونیست‌ها درباره این اثر اشاره کرد و افزود: خود صهیونیست‌ها در تحلیلشان اذعان می‌کنند « قسمتی از این فیلم پیامی برگرفته شده از زندگی حضرت زهرا(س) یکی از دختران پیامبر است» و این ارزش اثر برای ماست.

وی تاکید کرد: در این انیمیشن نشان داده شده است که چگونه شهر هیفا و تلاویو خالی از جمعیت شده و صهیونیست‌ها خود را تسلیم اسلام کردند همه بخش‌ها از روی برنامه‌ریزی و به صورت نمادین به کار رفته است.

عظیما گفت: از کشورهای مختلف تماس گرفتند که این اثر را پخش کنند از کشورهای همچون نیوزلند، فرانسه وانگلستان و دیگر کشورها.

وی خاطر نشان کرد: یکی از تحلیل‌گران سایت فرانس 24 در تحلیل خود گفت که ایران ادعا می‌کند که این انیمیشن را چند دانشجو ساخته‌اند غیر ممکن است که 3 دانشجو بتوانند آن را به تنهایی بسازند این کار حزب‌الله است که آن را پشتیبانی می‌کند مگر در هشت سال دفاع مقدس این جوانان نبودند که  با سن و سال کمتر معجزه آفریدند.

عظیما با بیان اینکه هنرمندان چرخ اجتماع را در دست دارند گفت: برخی از هنرمندان تنها غر ‌می‌زنند، سخیف‌ترین آثار را می‌سازند و می‌گویند آزادی نیست حتی یکی از هنرمندان را به خاطر دارم که  خود اذعان کرد از زمانی که ابتذال و خشونت را از سینما گرفتند ما چیزی برای ساختن نداریم.

وی در ادامه با گلایه از برخی از رفتارهای مسئولان گفت: در یکی از جشنواره‌های به اصطلاح ارزشی به نام جشنواره مقاومت انیمیشن ما را راه نمی‌دهند در یکی از شبکه‌های خبر با من مصاحبه می‌گیرند و بعد از دو روز می‌گویند که آن را پخش نمی‌کنیم زیرا بر روی مذاکرات تاثیر می‌گذارد و می‌گویند که اسرائیل به ظریف گیر داده به خاطر این انیمیشن چرا آنان به راحتی به پیامبر ما فحش می‌دهند و به مذاکرات برنمی‌خورند اما برخی از این آقایان جرات ندارند که دفاع کنند اینها سیاهیش برای چه کسی می‌ماند.

عظیما تاکید کرد: از کاپیتان هواپیما تا متصدی پمپ بنزین اثر ما را می‌خرند خوشبختانه فرهنگ در حال جابه‌جا شدن است و این بهترین اتفاقی است که در 30 سال گذشته منتظرش بودیم.

وی خاطر نشان کرد: ژاپن به اندازه درآمد نفتی ما از صنعت انیمیشن درآمد دارد رهبر معظم انقلاب فرمودند «که از فضای سایبری استفاده کنید زیرا اگر نکنید جواب خدا را باید بدهید».

عظیما در مورد پروژه‌های و آثار بعدی خود نیز گفت: کار بعدی انیمیشن خلیج فارس 2 است که شاید پروژه سینمایی شود و بعد از آن نیز خلیج فارس 3 که به صورت سریالی، ایران 1404 را  به تصویر می‌کشد را دستور کار داریم و امیدواریم یک شبه راه صد ساله را طی کنیم.

2,311 بازدید

اشتراک گذاری
  •     دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

    • نام شما
    • ايميل شما
    • سایت/وبلاگ شما
درحال بار گذاری...